hirdetés

BlitzRock CT3 Pro Bluetooth fülhallgató teszt

A szexiluxiális headset

teszt
BlitzRock CT3 Pro Bluetooth fülhallgató teszt 1

Forrás: BlitzRock – BlitzRock CT3 Pro

STP
írta: STP
2025-05-23

Bluetooth-os hangszóróknál talán már csak Bluetooth-os fülesből van több a világon, pedig akkora érdeklődést nem vált ki az átlagnál. Sokan használnak zenehallgatásra, telefonálásra a legkülönbözőbb helyzetekben, de mivel ezt nem tesszük ki az asztalra, hogy mások is hallják a bumm-bummot, ezért olyan kis privát marad az egész. De több figyelmet érdemel egy füles, ha jó és olcsó a forgalmazó „állítása” szerint? A BlitzRock CT3 Pro esetében most ennek jártam utána: ha megrendeled a Banggoodról a BG7ef3d9  kuponkóddal, akkor megéri-e a 17 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ot szállítási díjjal együtt?

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 10
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 8

8.6

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Ennek tükrében fogadtam a CT3 Prót, amiben a „Pro”-nak jelentése is van, mivel létezik nem Pro verzió, ami nagyjából fele ennyibe kerül. Snassz, fekete színű és üzemidőben kevesebbet biztosít a tesztalanyhoz képes, méghozzá 28 órát. Ha az összeg a szempont és elég az üzemidő, akkor itt tudsz róla olvasgatni és itt pedig beszerezni.

A CT3 Pro gyári csomagolása egyáltalán nem Blitzwolfos (ha ez egy kicsit is foglalkoztat még valakit), inkább egy Philips vagy egy Zeiss termék érzetét kelti, amit biztató jelnek vettem bontogatáskor. Sok minden nincs és nem is lehet a dobozban: kapunk egy kis magyarázó kézikönyvet, ami végigvezet a „tudni érdemes” apróságokon, egy cirka 20 centis USB kábelt és a tokban lakó fülest. Az akkor még ismeretlen CT3 Pro kapcsán ekkor támadt az a sugallatom, hogy talán más közönséget céloz, nem a műszaki cuccok iránt érdeklődő faszikat. Merthogy dikk’, ez egy púderes doboz vagy sminkdoboz! Kinyitva a kis töltős tárolótokot – a füleseket is megpillantva – már elillant a bizonytalanság: ez tényleg csajoknak készült! Már csak az volt a kérdés, hogy ezt a színt női vagy férfi szemek nézik ki hamarabb a fülemből?

Mi az a TWS technológia?

A TWS, vagyis True Wireless Stereo technológia lényege, hogy a fülhallgatók teljesen vezeték nélküliek – nem csak a telefonhoz, de egymáshoz sincsenek kábellel csatlakoztatva. Mindkét fülhallgatóegység önállóan kapcsolódik a forráshoz (általában Bluetooth-on keresztül), de gyakran az egyik a „master”, ami továbbítja a jelet a másiknak. A TWS ezzel lehetővé teszi a sztereó hangzást, kábelek és nyakpántok nélkül.

A BlitzRock CT3 Pro egy open-ear kialakítású TWS fülhallgató, amely a hallójáratba szuszakolás helyett a fülkagyló feletti ólálkodással irányítja a hangot a járat felé és ez lehetővé teszi a környezeti hangok „áteresztését” is – ami a legfőbb kritika szokott lenni az ilyen megoldásnál, jelen esetben alaptalanul. A fül mögé akasztható pántok rugalmasak, de kellőképpen fogják a fület. A gyártó állítása szerint szempont volt, hogy se sapkában, se szemüvegben ne okozzon problémát, nyomást vagy fájdalmat a használata. A szemüveg melletti működést alátámasztom, valóban nemhogy nem zavaró, de semmi különbség nem volt a vele-nélküle között.

A fülesek külső borítása bőrbarát szilikon, finoman csúszásgátló jelleggel, és a tömegük is mindössze 6 gramm darabonként (tokkal együtt 170 gramm), testén érintésérzékeny felülettel és az apró mikrofonlyukakkal. Ezzel nem csupán az egyik legkönnyebb típus a kínálatban, hanem szinte nullára csökken az érzet, hogy van valami az ember fülén és nem a levegőből jön a hang. Több órán keresztül tudsz vele mozgolódni, akár sportolást imitálva anélkül, hogy kötelező hajolgatós elemekkel kellene bővíteni a klasszikus négyütemű fekvőtámaszt, mert lepotyognának a füledről. Üzemidőben 5-6 órát ígér a gyártó zenelejátszás esetén és az IPX5-ös védelem ellenáll a szemerkélő esőben való futkosásnak és az összeizzadásnak.

A műanyag tok lekerekített (75x60x22 milliméter), mágneses záródású, egy Type-C csatlakozóval és kontroll LED-del ellátva.

Sajnos ebben a megoldásban – mindenféle rossz szándék nélkül – van egy állandó probléma, ami alól a BlitzRock CT3 Pro sem kivétel. Ha nem akarjuk használaton kívül tartva, azonnal elhagyni, akkor logikus, hogy rögtön tokba rakjuk, ez esetben automatikusan elindul a töltés, töltöttségi állapottól függetlenül. Ez sajnos a hátralévő töltésciklusok számának csökkenésével jár, így lépdelve szegény az elmúlás felé. Esetleg jó lenne egy olyan opció, hogy töltsön-e bölcsőbe rakáskor és akkor lehetne kritizálni, hogy mindig meg kell nyomni azt az izét: „Múltkor is elfelejtettem rányomni és alig volt benne szufla, amikor elővettem…” Na, ilyen könnyű lenne folyton elégedetlenkedni. Amúgy a tok akkumulátora 32 órányi szuflát tárol, amiből etetni tudja a füleseket, ha pedig a tok is lemerül nagyjából 1-2 óra mindenestül újratölteni a fenekén lévő Type-C-n keresztül.

hirdetés

BlitzRock CT3 Pro Bluetooth fülhallgató teszt – Igaz-e a gyöngy?

Kinyitáskor automatikusan indulnak a fülesek és párosodnak az 5.4-es Bluetooth segítségével, az utoljára csatlakoztatott eszközhöz, ha az elérhető távolságban és állapotban van. Visszahelyezéskor a mágnesek szépen becuppantják a füleseket a helyükre és kezdődik a töltéses játék. A hangszórótest érintésérzékeny, logikus gyári programozással, de az applikációban egy mozdulattal ezt is megvariálhatjuk, bizonyos határok között. Maga a felület problémamentesen működik, nem volt rá példa egyszer sem, hogy ne azt csinálta volna, amit „jeleztem” felé.

Persze az elején mindenki belefut egy-két bénázásba, mellényomásba, de a fülkagyló feletti mahináció még csak most van kialakulóban, mint evolúciós reflex. Pár nap alatt sokat lehet fejlődni benne.

Lehetőség van lejátszás/szünet, hangerőszabályzás, számváltás és hívásfogadás/utasítás beállítására. A vezérlés konfigurálható egyszeri érintésre, dupla érintésre, hosszú nyomásra és háromszori érintésre.

Mivel a ház ezen részén helyezkednek el a beépített mikrofonok nyílásai is (2 db/oldal), erről pár mondat erejéig itt mondanék annyit, hogy létezik jobb füles telefonálásra. AI-jal megtolt ENC technológiával (zajszűrés, a hang kiemelésével a környezeti zajok közül, a hallgató fél irányába) rendelkezik, vagyis jobb hangzást kellene adnia, de mivel a technológia alapja, hogy egyszerűen digitálisan vág a rendszer, ez nem mindig ad tökéletes eredményt.

BlitzRock CT3 Pro Bluetooth fülhallgató teszt 14

Forrás: Banggood – BlitzRock CT3 Pro

Az elképzelés jó, csak sajnos ezen sosem lehet változtatni és beszédhang/környezeti zaj kérdése, hogy mennyit hagy meg a vágás, érthető marad-e a vonal másik végén kagylózó számára, amit mondunk. A CT3 Pro esetében a beszélgetőpartnerek visszajelzései alapján nem kapná meg az év headsetje díjat, de az én szememben – a többi, szintén fontos funkciója miatt – nem egyből kuka, hiszen ott van még a zenehallgatás része. A hangkeltésért kompozit rubídium meghajtók felelnek, melyek célja a kiegyensúlyozott, részletgazdag hangkép biztosítása. LISO Balance néven ismert saját hangkiegyenlítő algoritmust használ, eredményében kulturált hangkép jellemzi. Ez azt jelenti, hogy nem ezen fogsz összetettebb zenei művekkel rétegeiben megismerkedni, de ha valamit ismersz kicsit is, akkor pont jó vele autózás közben együtt üvölteni, hogy Azt mondom állj, állj, állj!, mert a lényeget jól hallani. A Youtube-os teszthang-videóval kipróbálva 15 kHz fölött valamivel megjelent már a teszthang (koromnak megfelelően) és szépen, egyenletesen futott le nagyjából 50 Hz-ig. Mindezt az alapbeállítással megnézve, ugyanis elérhető hozzá ingyenes gyári applikáció Blitzrock néven, amihez kell egy mailes regisztrálás és már mehet is. A CT3 Pro A2DP, AVRCP, HSP és HFP profilokkal képes megbirkózni.

Az applikációban érdemes néhány dolgot megnézni és beállítani. Egy apró trükköt találtam csupán, ami anomália. Gyárilag 3-féle EQ profilt kapunk, amit nem túrhatunk szét, de egy aktuális, saját verziót készíthetünk és menthetünk el. Ha saját EQ beállítást alkalmazunk, akkor első alkalommal – sehol egy mentés gomb – csak finoman lépjünk vissza a főmenübe. Ha ehelyett kilépünk az appból vagy csak „lerakjuk tálcára”, nem fogja elmenteni a beállítást és bezárás vagy elrakás, majd megnyitás után kezdhetjük az egészet elölről.

Az applikációs képeken sok érdekes dolog felfedezhető, ami nem mostani újítás, de örülünk, hogy tudja, mint például: fülesek kerestetése térképen megjelenítéssel, felhasználói észrevétel írása közvetlenül a cég felé, legfrissebb verzió ellenőrzése, a két oldal töltöttsége külön mutatva, a 7 sávos EQ. Ugyan a füleskereséskor volt, hogy a legutolsó helyszínt adta be, ahol használtam, de ha ottfelejtenéd valahol, ez is nagy segítség lehet. Tolvajkergető funkcióként ne építs rá, nem biztos, hogy meg fogod tudni nézni, ha valaki már egy másik kerületben próbálja elpasszolni, miután súlyos karmát okozva magának, kiemelte a zsebedből, táskádból.

Összegzés

Összességében úgy tudnám ajánlani a BlitzRock CT3 Pro Bluetooth fülhallgatót (bézst a hölgyeknek, feketét az uraknak!), hogy aki nem telefonálgatáshoz használná, hanem random, és inkább zenehallgatáshoz utazáskor, pihenésnél, az nem fog csalódni. A gyári applikáció nem felesleges, a töltős tok pedig megbízható védelmet tud nyújtani, könnyen elrakható egy kis zsebbe is. Megnyerő az egész termék ránézésre, a hordása problémamentes, zenehallgatáshoz útközben, vagy akár otthon is teljesen remek. A minőségét nagyban példázza a jó anyahasználat és a hibátlan működés, valamint a biztos kapcsolat.

A fentiek figyelembevételével, nyugodt szívvel ajánlom a BlitzRock CT3 Prót a Banggood kínálatából, ahol most a BG7ef3d9  kuponkóddal 17 900 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért megrendelhető és ebben már a szállítás díja is benne van.

Pro

  • Szép és igényes kialakítású fülesek
  • Masszív, jó kidolgozású tok
  • Kellemes hordás, biztos rögzülés
  • Átlátható applikáció

Kontra

  • Telefonáláskor nem kiváló hangzás a vonal másik végén

hirdetés