hirdetés

Ultimea Apollo S80 soundbar teszt

Végre valami, amitől rezeg a kanapé

teszt
Ultimea Apollo S80 soundbar teszt 1

Forrás: Banggood – Ultimea Apollo S80

STP
írta: STP
2025-04-03

Ha valaha is úgy érezted, hogy a tévéd hangja olyan, mintha egy döglött mobiltelefon próbálná meg kinyomni magából a Star Wars főcímdalát, akkor az Ultimea Apollo S80 pont neked való. A 320 wattos, 5.1 csatornás soundbar nem csinál titkot abból, hogy szeretne hatással lenni az emberre. A villódzó RGB-s fényjátéktól, a telefonról állítható hangképig mindennel megpróbálja elcsavarni a fejét a vásárlónak. Most 64 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért kínálja a Banggood, a BGa905f1  kuponkódot használva, ingyenes szállítással európai raktárból.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 7
  • ergonómia: 8
  • ár/érték arány: 6

7.6

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Forrás: Banggood – Ultimea Apollo S80

Ultimea Apollo S80 soundbar teszt 3

Forrás: Banggood – Ultimea Apollo S80

A Dolby Atmos itt nem egy marketingszagú matrica, hanem tényleg működik. Persze nem úgy, mintha plafonra szerelt hangszórók zúdítanák rád a repülő helikopter zaját, de azt azért szépen megoldja az S80 szoftveres térhatás szimulációjával, hogy ne csak bal-jobb, hanem fent-lent irányban is érezd és halld, amit a tévében látsz. A 4 egységben elosztott, 6 darab hangszóró simán betölti a gyártó által megadott 20-30 négyzetméteres nappalit, sőt, 40-50 négyzetméternyi területtel sem volt baja. Ha viszont a WC-ről is hallani akarod, akkor már lehet, hogy az ajtót is ki kell nyitnod.

A mélynyomó elég korrekt méretű: 20 centiméter oldalélű kocka, amiből a kiáramló basszus meglepően jól körbeölel. Nem túl agresszív, inkább úgy dörmög a háttérből, mint egy elégedett macska, viszont zenehallgatásnál pont ez lehet a gyengesége – nincs benne pengeéles dinamika, amitől kihagyna a szívverésed egy váratlan hangeffekt miatt. A papír membrán nem hazudik, mert nem stúdiószint, de szépen illeszkedik az egész hangszínhez és nem bontja meg az egységet. Szimpatikus megoldás – ha szempont vásárláskor a hangulatfény -, hogy nemcsak az oldalsó hangszórók hátulja ad le fényjeleket, hanem a mélynyomó membránját körbeölelő csík is.

A mélynyomón, a központi egységen és a két hangszórón felül még sok mindent találsz az S80 dobozában. Van benne HDMI-kábel, optikai kábel és 3,5 milliméteres jack-RCA átalakító, mert a tesztalany többféle csatlakozási lehetőséget kínál, ez pedig a központi egység hátulján lévő, számos csatlakozóból sejthető. Majdnem ugyanazok kerültek rá, mint az Ultimea Poseidon D80-ra, teszt itt:

  • 1 darab DC csatlakozó a tápkábelnek
  • 1 darab FR (Front Right) csatlakozó a jobb oldali hangszórónak
  • 1 darab SUB OUT csatlakozó a mélynyomónak
  • 1 darab FL (Front Left) csatlakozó a bal oldali hangszórónak
  • 1 darab 3,5 milliméteres jack AUX port
  • 1 darab digitális optikai csatlakozó
  • 1 darab USB port
  • 1 darab HDMI port (ARC támogatással)

Ha a lehető legjobb hangminőségre vágysz, akkor érdemes a legutolsót választani, mert az ARC támogatásnak hála a HDMI-n keresztül mindkét irányba képes haladni az audio jel, így eggyel kevesebb kábel kell a soundbar bekötéséhez. Lehetséges, hogy a tévéd ezt nem támogatja, főleg, ha nem túlságosan új modell, de akkor marad az optikai csatlakozás vagy az AUX kapcsolódás, ami szintén egy lehetőség.

A dobozból a fali konzolt sem felejtették ki, ha fúrni támad kedved és a távirányító sem maradt el, hogy ne kelljen mindig kikelned az ágyból a központi egység tapogatása miatt. Adott a többféle hosszúságú kábel is, de a hosszú kábelek lehetnének még hosszabbak, hogy még messzebbre rakható legyen minden egység, de ez a legkevesebb. A kábelek minősége megfelelő és örülni kell, hogy nem integráltak, mert akkor korlátozott lenne az elhelyezés, illetve a csatlakozófejek és az aljzatok sem gagyik.

Az S80-hoz applikáció is tartozik, a beüzemelése pedig gyors és nulla IT-tudással is simán összedobható.

Az AUX bemeneten némi késés van, ami filmnézésnél nem gáz, de ha rákötsz a soundbarra egy hangszert, akkor rögtön kiderül, hogy miért nem gyakorló erősítőnek hívják a tesztalanyt. Ha a vezeték nélküli csatlakozást választod, akkor számíthatsz rá, hogy a Bluetooth 5.3 stabil, nem szakadozik és az app – ami egyébként kötelező a haladó beállításokhoz – viszonylag barátságos, még a szükséges regisztrációval együtt is.

A 121 előre beállított EQ profil leginkább arra jó, hogy kipróbáld, milyen rossz ízléssel élni,

aztán visszatérsz a kézi mókoláshoz, mert nyilván mindenki hozzá fog nyúlni, de a mátrix jellegű, 121 pontos verziót is könnyen meg lehet fejteni, hiszen a négy sarokban a négy zenei stílushoz közelíted vagy attól távolítod a hangzást. Ha még sincs vele kedved vacakolni, akkor az előre beállított hangmódokból szintén tudsz válogatni: zene, sport, játék és a többi.

Aki szeret este hangulatfényt kapcsolni, és közben úgy érezni, hogy egy sci-fi kocsmában ül, az imádni fogja az Apollo S80 állítható RGB világítását. Hatféle jelenetmódot kínál, például villódzás, pulzálás, fix fény és hasonlók, de

az benne a legjobb, hogy az applikáción belül egy szadista DJ módjára tudod tekergetni a színeket.

 Szerencsére le is lehet kapcsolni, ha nem igazán preferálod, így nem vagy rákényszerítve az örökös fényshow-ra.

Összegzés

Az Ultimea Apollo S80 nem váltja ki az igazi hifit és nem is akarja. Ha filmes hangzásra, erőteljes basszusra és némi térérzetre vágysz, akkor kellemes meglepetést tud okozni, de, ha zenénél a finomságokat és dinamizmust keresed, akkor inkább a használt stúdiómonitorok között nézelődj. Viszont, ha csak arra kell, hogy a tévézés ne legyen halk, unalmas és száraz, akkor az S80 teljesíti a küldetését – kényelmesen, egyszerűen és extra fénnyel, ha épp olyan kedved van. Az Ultimea Apollo S80 azoknak való, akik nem a tökéletes hangot akarják még életük vége előtt megtalálni, hanem egy normálisan működő, nem túl bonyolult, viszonylag hangos és látványos megoldást szeretnének otthonra filmnézéshez, sorozathoz, meccsnézéshez.

Az Ultimea Apollo S80-at a Banggood oldalán, a BGa905f1  kuponkódot használva, most 64 500 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért tudod megvásárolni. A szállításért külön nem kell fizetni és cseh raktárból pár nap alatt megérkezik, ingyenes szállítással.

Pro

  • Jó anyagminőség, remek illesztések
  • Gyors telepítés, akadásmentes működés
  • Moduláris lehetőség
  • Egységes hangzás

Kontra

  • Kizárólag zenehallgatáshoz nem a legtökéletesebb
  • Szétszedett elrendezésnél a center elviszi a hangot erőben
  • Szélesebb hangképhez lehetnének hosszabb gyári kábelek

hirdetés