hirdetés

ANBERNIC RG556 kézi játékkonzol teszt

A tökéletes kézi konzol retró gamereknek?

teszt
ANBERNIC RG556 kézi játékkonzol teszt 1

Forrás: Geekbuying – ANBERNIC RG556

KATTAnt
írta: KATTAnt
2025-02-11

Az utóbbi években a retró kézi játékkonzolok piaca jelentős növekedést mutatott és az ANBERNIC márka ebben a szegmensben kiemelkedő szerepet tölt be. Az RG556 modelljük különösen nagy figyelmet kapott a játékos közösségtől. Ebben a részletes tesztben megvizsgáljuk a játékgép hardveres és szoftveres tulajdonságait, a felhasználói élményét, valamint összevetjük más hasonló eszközökkel. Az ára miatt mindenképpen figyelemreméltó, mert most a Geekbuying NNNABNRG556HU  kuponjával csak 76 700 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ba kerül, ingyenes szállítással.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 8
  • design és anyagminőség: 8
  • felszereltség, funkciók: 9
  • ergonómia: 9
  • ár/érték arány: 10

8.8

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Csomagolás és tartozékok – mit kapunk a pénzünkért?

Aki rendelt már ANBERNIC konzolt, az tudja, hogy a csomagolás általában nem egy dizájn díjas élmény, de azért korrekt. Az RG556 esetében sem kell csillogó prémium dobozra számítani – a szokásos fehér kartondobozban érkezik, amin egy minimalista termékkép és néhány alapvető specifikáció található.

A doboz tartalma viszont annál fontosabb:

  • ANBERNIC RG556 kézi konzol – természetesen a fő attrakció, gondosan becsomagolva egy védőzacskóba.
  • USB-C töltőkábel – egy korrekt minőségű, 1 méteres kábel, de adaptert sajnos nem mellékelnek, így azt külön kell beszerezni.
  • Használati útmutató – alapvető leírás arról, hogyan lehet bekapcsolni és elindítani a rendszert (bár valószínűleg senki sem fogja elolvasni).
  • Kijelzővédő fólia – szerencsére találunk a dobozban egy előre levágott kijelzővédőt is, ami hasznos, mivel az AMOLED panelek hajlamosak a karcolódásra.
  • MicroSD kártya (változattól függően) – ha a nagyobb tárhelyes verziót vesszük, egy előre formázott és játékokkal előtelepített SD kártyát szintén kapunk.

Összességében tehát a csomag nem tartalmaz túl sok extrát, de minden lényeges dolgot megkapunk, ami a használathoz szükséges. Ha komolyabb kiegészítőkre vágyunk – például egy hordtáskára vagy egy extra töltőadapterre –, akkor azokat külön kell beszerezni.

ANBERNIC RG556 kézi játékkonzol teszt 2

Forrás: Geekbuying – ANBERNIC RG556

Külső megjelenés és ergonómia

Az RG556 dizájnja eltér a korábbi ANBERNIC modellektől, szakítva a hagyományos, négyszögletes formával. A készülék méretei 223 milliméter széles, 90 milliméter magas és 15 milliméter vastag, tömege pedig 331 gramm, ami a kategóriájában nehezebbnek számít. A készülék strapabíró műanyag házat kapott, amely nem recseg-ropog használat közben, a hátlap pedig kissé textúrázott, így nem csúszik ki könnyen a kézből.

A konzol két színben érhető el: fekete és átlátszó kék. Az átlátszó kék változat különösen nosztalgikus érzést kelt, visszaidézve a ’90-es évek végének és a 2000-es évek elejének dizájnját. A markáns, kidomborodó fogófelületek és az aszimmetrikus analóg kar elrendezése kényelmes fogást és használatot biztosítanak hosszabb játékidő alatt is. Az ANBERNIC az utóbbi években folyamatosan fejlődött a konzolok építési minőségében és az RG556 ezt a trendet folytatja.

🎮 Gombok és kezelőszervek

  • D-pad: A klasszikus ANBERNIC-stílusú D-pad itt is remek, precíz és tökéletes a verekedős játékokhoz.
  • Analóg karok: Az analóg karok jól mozognak és van bennük L3/R3 nyomásérzékelés is.
  • Ravaszok: Az L2/R2 ravaszok analógok, tehát finoman adagolhatóak, ami nagy előny autós játékoknál.
  • A/B/X/Y gombok: Enyhén konkávok és rövid utat járnak be, ami gyors reakciókat tesz lehetővé.

🛠️ Egyéb fizikai jellemzők

  • USB-C töltés és adatátvitel, gyors töltéssel.
  • 3,5 milliméteres jack csatlakozó, ami manapság ritka, de hasznos.
  • Sztereó hangszórók a konzol alján – a hangminőség meglepően jó, de nem éri el a Steam Deck vagy az AYN Odin 2 szintjét.

Hardver, teljesítmény és kijelző

A konzol belsejében egy Unisoc Tiger T820 processzor található, amely 1 darab ARM Cortex A76 magot 2,7 GHz-en, 3 darab ARM Cortex A76 magot 2,3 GHz-en és 4 darab ARM Cortex A55 magot 2,1 GHz-en tartalmaz. A grafikus feldolgozást egy Mali G57 MP4 GPU végzi 780 MHz-en. Az eszköz 8 GB LPDDR4X RAM-mal és 128 GB UFS 2.2 belső tárhellyel rendelkezik, amely microSD kártyával akár 2 TB-ig bővíthető, de alapból

választhatod 256 GB-os kártyával, így rögtön 8714 játékkal kapod kézhez.

Az RG556 egyik legkiemelkedőbb tulajdonsága az 5,48 colos AMOLED kijelző, amely 1920×1080 pixeles felbontással rendelkezik. Ez a kijelző élénk színeket és mély feketéket biztosít, ami különösen előnyös a retró játékok esetében. A 16:9-es képarány és a 402 PPI pixelsűrűség éles és tiszta képet eredményez. Az eszköz egy 5500 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, amely átlagosan 6-8 órás játékidőt biztosít egyetlen töltéssel, de ez függ az egyéni beállításoktól, például milyen erősséggel futtatod a ventilátort. Ez elegendő ahhoz, hogy hosszú utazások vagy több órás játékmaratonok során is folyamatos szórakozást nyújtson.

Bár az ANBERNIC RG556 elsősorban kézi konzolként lett tervezve, van lehetőség külső kijelzőre való kivetítésére is. Az USB-C portja támogatja a DisplayPort kimenetet, így egy USB-C → HDMI átalakító segítségével könnyedén TV-re vagy monitorra kötheted, de Android alapú eszközként vezeték nélküli képernyőtükrözésre szintén képes (Miracast, Chromecast). Bluetooth 5.0 révén pedig csatlakoztathatsz hozzá vezeték nélküli kontrollereket, fejhallgatókat vagy billentyűzetet. Támogatja a PlayStation, Xbox és egyéb Bluetooth kontrollereket külső kijelző használata esetén, illetve az USB-C OTG támogatás lehetővé teszi vezetékes kontrollerek csatlakoztatását is.

Összességében tehát az ANBERNIC RG556 nemcsak egy sima kézi konzol, hanem egy igazi mindenes, amit tévére köthetsz, vezeték nélkül tükrözhetsz, Bluetooth vagy vezetékes kontrollerekkel turbózhatsz fel – szóval tényleg szinte bármilyen helyzetben maximálisan kihasználhatod!

Emuláció – Mit jelent és hogyan működik?

Az emuláció azt jelenti, hogy egy régi konzol szoftveres utánzása történik egy másik eszközön, jelen esetben az ANBERNIC RG556-on. Ez lehetővé teszi, hogy régi NES, SNES, PlayStation, PSP vagy akár PS2 játékokat futtassunk anélkül, hogy az eredeti hardverre lenne szükségünk. Az emuláció működéséhez egy emulátorra és a megfelelő játékfájlokra (ROM vagy ISO) van szükség.

Szoftver és emuláció

Az RG556 Android 13 operációs rendszert futtat, ami lehetővé teszi a Google Play Áruházhoz való hozzáférést és további alkalmazások telepítését. Az eszköz előre telepített emulátorok széles választékával érkezik, beleértve például a PPSSPP-t, a GBA.emu-t, a Snes9X EX+-t, a DuckStation-t és az AetherSX2-t. Ezek az emulátorok lehetővé teszik a különböző retró konzolok játékainak futtatását, a NES-től kezdve a PlayStation 2-ig. A játékok futtatásához a ROM vagy ISO fájlokat kell az SD-kártyára vagy a konzol belső tárhelyére másolni. Fontos tudni, hogy a ROM-ok és ISO-k letöltése jogilag szürke zóna, ezért hivatalosan csak azokat a játékokat szabad emulálni, amelyek eredeti példányával már rendelkezel.

A dedikált beállítások gomb segítségével a felhasználók játék közben könnyedén módosíthatják az emulátorok beállításait, például a gombkiosztást vagy a grafikai beállításokat. Ez különösen hasznos azok számára, akik szeretnék optimalizálni a játékélményt az egyes címeknél. Ez a hardveres konfiguráció lehetővé teszi a PlayStation 2 és a régebbi konzolok játékainak zökkenőmentes futtatását. A tesztek során a PSP és Dreamcast játékok többsége stabil 60 FPS-sel futott, még magasabb felbontás mellett is. A PlayStation 2-es címek esetében is jó teljesítményt tapasztaltunk, bár néhány esetben szükség volt a grafikai beállítások finomhangolására a tökéletes élmény érdekében.

hirdetés

🎮 Milyen játékokat lehet játszani az ANBERNIC RG556-on?

Az ANBERNIC RG556 egyik legnagyobb erőssége, hogy egy Android-alapú kézi konzol, ami azt jelenti, hogy nemcsak emulátorokat, hanem natív Android-játékokat is képes futtatni. A teljesítménye alapján főként a retró konzolok és a régebbi generációs 3D-s konzolok játékai futnak rajta gördülékenyen, de vannak kivételek is.

🕹️Klasszikus retro konzolok (8-bit, 16-bit, 32-bit)

Az NES, SNES, Sega Genesis (Mega Drive), Game Boy, Game Boy Color és Game Boy Advance játékok természetesen tökéletesen futnak rajta. Ezek az emulátorok minimális hardverigényűek és mivel az RG556 erősebb, mint bármelyik korábbi ANBERNIC modell, minden játék stabil 60 FPS-sel fut. A kijelző mély feketéje és kontrasztja miatt a pixel-art grafikák elképesztően jól néznek ki.

Super Mario Bros. (NES) / Super Mario World (SNES)
Az AMOLED kijelző miatt ezek a játékok szebbek, mint valaha! A kontrasztos színek és a 60 FPS-es stabilitás tökéletes nosztalgiaélményt nyújtanak. Az RG556 D-padja kiváló, így pixelpontos irányítást biztosít.

The Legend of Zelda: A Link to the Past (SNES)
A retró stílusú grafika ragyogóan mutat az AMOLED kijelzőn és az RPG elemekkel kevert kalandjáték simán fut, semmilyen technikai akadálya nincs az élvezetének.

Donkey Kong Country (SNES)
Az egyik legszebb 16-bites játék, amely tökéletesen fut az RG556-on, a képernyő HDR-szerű kontrasztja kihozza a CGI-szerű grafikát.


🕹️ PlayStation 1 (PS1)

A DuckStation emulátor segítségével az összes PlayStation 1 játék fut rajta, méghozzá nagyobb felbontásra felskálázva. A klasszikusok, mint például a Metal Gear Solid, Final Fantasy VII, Resident Evil 2 vagy Gran Turismo, nemcsak játszhatók, hanem jelentősen szebben néznek ki, mint az eredeti hardveren.

Final Fantasy VII / VIII / IX
A PS1-emuláció tökéletesen működik, az FMV-k (videóbetétek) szintén tökéletesen futnak, a harcrendszer és a sztori pedig ugyanúgy magával ragadó, mint az eredeti konzolon.

Metal Gear Solid
A filmbe illő történet és a lopakodás remekül élvezhető a konzolon, a gombok gyorsan és pontosan reagálnak.

Gran Turismo 2
A D-pad és az analóg karok jól működnek az irányításhoz, de az autós játékok szerelmeseinek az RG556 rövid analóg ravaszai miatt lehet, hogy nem ez lesz az elsődleges választása.

Resident Evil 2 / 3: Nemesis
A túlélőhorror-játékok nagyon jól futnak, a sötét környezet az AMOLED kijelző mély feketéivel extra hangulatot ad az élményhez.


🕹️PlayStation Portable (PSP)

A PSP emuláció (PPSSPP) az erősebb játékoknál is stabil. Olyan címek, mint a God of War: Chains of Olympus vagy a Tekken 6, nagyobb felbontáson és 60 FPS-sel futnak. Az egyetlen kivétel néhány nagyon hardverigényes játék, például a Midnight Club 3, amelynél néha leeshet az FPS.

God of War: Chains of Olympus / Ghost of Sparta
A PSP verzió az egyik legjobban kinéző játék, amit ezen a konzolon futtathatsz. Nagyobb felbontásra skálázva 60 FPS-sel fut, fantasztikus látvánnyal és gyors harcrendszerrel.

Grand Theft Auto: Vice City Stories / Liberty City Stories
Az RG556-on a GTA játékok PS2 minőségben játszhatóak, egyenletes sebességgel és jó irányítással.

Monster Hunter Freedom Unite
A sorozat egyik legjobb hordozható verziója és az RG556-on magasabb felbontásban játszható, mint az eredeti PSP-n.

Tekken 6
A verekedős játékok szerelmeseinek ez egy tökéletes élmény, hiszen a 60 FPS stabil, a gombok gyorsak és érzékenyek.


🕹️ Dreamcast

A Redream emulátor segítségével az összes Dreamcast játék közel tökéletes sebességgel fut. A Sonic Adventure 2, Crazy Taxi, Jet Set Radio és hasonló címek simán mennek, grafikai hibák nélkül.

Sonic Adventure 2
Simán fut 60 FPS-sel, a színek élénkek, a konzol formája pedig kényelmes a gyors platforming-mozgásokhoz.

Crazy Taxi
Tökéletes játék egy hordozható konzolra, mivel rövid, pörgős futamokból áll és teljes sebességgel fut az RG556-on.

Jet Set Radio
Az egyedi cel-shaded grafika gyönyörűen mutat az RG556 kijelzőjén, és a játék simán fut emulátorral.


🕹️ PlayStation 2

Az RG556 egyik fő kérdése, hogy hogyan bírja a PS2 emulációt. A válasz: változó. Az AetherSX2 emulátorral a kevésbé hardverigényes címek, például a Kingdom Hearts, Shadow of the Colossus (alacsony beállításokkal) vagy a Resident Evil 4 játszható sebességgel futnak. Azonban a legigényesebb PS2 játékok (pl.: Gran Turismo 4, Jak and Daxter, Metal Gear Solid 3) már nem futnak stabilan, még alacsony beállításokkal sem.

Kingdom Hearts 1 & 2
Az egyik legstabilabban futó PS2-es játék az RG556-on. Néhány grafikai beállítást csökkentve 60 FPS is elérhető.

Resident Evil 4
Alacsonyabb grafikai beállításokkal jól játszható, de a PlayStation 4 vagy PC verziói sokkal jobb élményt nyújtanak.

Gran Turismo 4 / Jak & Daxter / God of War 2
Sajnos ezek a játékok nem futnak igazán jól az RG556-on – az emulációval még egy kicsit küszködnek.


🕹️Nintendo DS és 3DS

A DS emuláció kiváló, de a Citra (3DS) emulátor már vegyes eredményeket hoz. A kisebb grafikájú 3DS játékok, például a Mario Kart 7 vagy a The Legend of Zelda: A Link Between Worlds élvezhetően futnak, de a komplexebb 3D-s címek, például a Pokémon Sun & Moon már akadozhatnak.

Pokémon HeartGold / SoulSilver / Black & White / Platinum
A Pokémon játékok tökéletesen futnak, és mivel a DraStic emulátor gyorsmentést és gyorsítást is támogat, a lassúbb részeket (pl.: hosszú párbeszédek) át lehet pörgetni. A stylus-alapú interakciókat a touchscreen is jól kezeli.

The Legend of Zelda: Phantom Hourglass / Spirit Tracks
A touchscreenes vezérlés tökéletesen működik és a stylus-alapú fejtörők is jól kezelhetők az RG556 kapacitív érintőkijelzőjén.

New Super Mario Bros.
Ez a játék nagyon jól mutat felskálázott grafikával és 60 FPS-sel fut minden körülmények között. Az irányítás a D-pad és a gombok segítségével tökéletesen kézre áll.

Mario Kart DS
Nagyon simán fut és a stabil 60 FPS miatt az élmény tökéletes. Az analóg karok miatt az irányítás kissé más érzetet ad, de könnyen megszokható.

Castlevania: Dawn of Sorrow / Portrait of Ruin / Order of Ecclesia
A Castlevania játékok DS-en kifejezetten jól futnak és élvezetesek az RG556-on. Az AMOLED kijelző mély feketéje kiemeli a sötét gótikus stílust.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars
Az egyik legjobb DS-játék és az emulátor hibátlanul viszi 60 FPS-sel. Az RG556 touchscreenes vezérlése is jól működik a minijátékoknál (pl.: autó feltörésénél).


⚠️ A Nintendo DS egyik fő problémája az, hogy eredetileg két kijelzője volt.

Az emulátor lehetővé teszi, hogy egy gombnyomással váltogassunk a két kijelző között, de néhány játékban (pl.: Zelda) a touchscreenes elemek nélkülözhetetlenek. A Citra emulator segítségével 3DS-játékokat is futtathatunk az ANBERNIC RG556-on, de a teljesítmény már nem mindig tökéletes. Míg a DS játékok könnyedén futnak, a 3DS nagyobb hardverigénye miatt már vannak FPS-esések.

Pokémon X / Y / Omega Ruby / Alpha Sapphire
Alacsonyabb beállításokon futnak, de nem mindig stabil 30 FPS-sel. A harcok során és a városokban érezhető némi akadozás, de játszható.

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
Az egyik legjobban futó 3DS-játék, mert nincs túl nagy grafikai terhelés. Az RG556-on simán játszható.

Super Mario 3D Land
Megfelelő beállításokkal élvezhető, de az FPS néha ingadozik. Ha elfogadod az 50-60%-os sebességet, akkor még mindig játszható, de nem az igazi.

Mario Kart 7
Az egyik legélvezetesebb 3DS játék emulátorban, mert az alacsonyabb beállítások mellett is stabilabban fut. Az analóg kar kiválóan kezeli az irányítást.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D / Majora’s Mask 3D
Ezek a játékok futnak, de nagyobb területeken és harcoknál az FPS jelentősen leesik (15-20 FPS-ig is), így nem igazán élvezetes.

Xenoblade Chronicles 3D
Sajnos nem fut játszható sebességgel. Az FPS annyira alacsony, hogy nem igazán ajánlott ezzel az emulátorral.


🕹️Natív Android-játékok és streaming alapú gaming

Mivel az RG556 Android 13-at futtat, ezért natív Android-játékokat is játszhatunk rajta. A Call of Duty Mobile, a Genshin Impact és a Fortnite is elindul, de nem ez a konzol erőssége. A Moonlight Streaming viszont fantasztikus rajta, így akár Cyberpunk 2077-et vagy Elden Ringet is játszhatsz streamelve. Ha kifejezetten Android-gamingre vágysz, akkor egy Snapdragon 870-es vagy erősebb processzorral szerelt eszköz jobb választás lehet.

🎮 Moonlight Streaming – PC játékok az ANBERNIC RG556-on

A Moonlight egy streaming alkalmazás, amely lehetővé teszi, hogy PC-s játékokat játsszunk az ANBERNIC RG556-on vezeték nélküli kapcsolaton keresztül. Ha van egy NVIDIA GPU-val felszerelt PC-d, akkor az RG556 segítségével akár Steam-, Epic- és egyéb PC-s játékokat is futtathatsz, minimális késleltetéssel. Tökéletes megoldás erőforrásigényesebb játékokhoz, amelyeket az RG556 önállóan nem tudna futtatni. Olcsó alternatíva a Steam Deckre az RG556+Moonlight kombó.

🔧 Hogyan állítsd be a Moonlightot az RG556-on?

1️⃣ Telepítés és előkészületek

✅ Győződj meg róla, hogy a PC-d NVIDIA GeForce GPU-t használ és a GeForce Experience telepítve van.
✅ Engedélyezd a GameStream funkciót:

  • Nyisd meg a GeForce Experience-t, menj a Beállítások > Shield fülre és kapcsold be a GameStreamet.

2️⃣ Kapcsolat létrehozása

✅ Indítsd el a Moonlightot az RG556-on és a hálózaton automatikusan meg kell találnia a PC-det.
✅ Ha nem jelenik meg, írd be manuálisan a PC IP-címét.
✅ A párosítás után a képernyőn egy PIN-kód jelenik meg, amelyet a PC-n kell beírnod.

3️⃣ Játék streamelése és optimalizálás

✅ A Moonlight-on belül válaszd ki a Steamet vagy a kívánt játékot és már indulhat is!
✅ Az optimális élmény érdekében:

  • 5 GHz-es Wi-Fi-t használj a kisebb késleltetésért.
  • Kézi beállításoknál állítsd be a 60 FPS-t és a Full HD (1920×1080) felbontást.
  • Ha van Bluetooth-kontrollered, azzal még jobb lesz az élmény.

Milyen játékokkal működik jól?

Cyberpunk 2077, Elden Ring, Forza Horizon 5, Red Dead Redemption 2, God of War – Gyakorlatilag bármilyen PC-s játék futtatható az RG556-on, amennyiben a PC-d elég erős.
Retró emulátorok PC-n – Ha a PC-d erősebb PS2/PS3/Wii U emulációra képes, akkor a Moonlight segítségével streamelve az RG556-ra tökéletes élményt kapsz.

Forrás: Geekbuying – ANBERNIC RG556

Frame Rate és FPS – Miért fontos?

Az FPS (Frames Per Second) azt jelzi, hogy a játék hány képkockát jelenít meg másodpercenként. A konzoloknál a legtöbb klasszikus játék 30 FPS vagy 60 FPS sebességgel fut. Ha egy játék droppol, vagyis az FPS leesik, akkor az akadást, lassulást eredményezhet, ami rontja a játékélményt. Például a SNES, PlayStation 1 és Dreamcast játékok 60 FPS-sel futnak az RG556-on, de a PS2 és 3DS emulációk esetében lehetnek 30 FPS-re vagy még alacsonyabbra eső pillanatok.

🔧 Finomhangolás és teljesítménybeállítások az RG556-on

Az RG556 beépített launchere mögött található emulátorok alapértelmezett beállításokkal érkeznek, ami a legtöbb játékhoz elegendő, de némi finomhangolásra szükség lehet, ha például magasabb anizotropikus szűrést vagy 16:9-es képarányt szeretnénk PlayStation 2-es címeknél. Az alapból bekapcsolt, gombkiosztást mutató overlay is eltávolítható.

Mivel Android-alapú eszközről van szó, érdemes elvégezni néhány optimalizációt, például kikapcsolni az értesítéseket és a képernyőzárat, illetve hosszabb időt beállítani az automatikus kijelzőkikapcsolásra. A teljesítményprofilok között egyszerűen válthatunk a gyorsbeállítások sávban, ahol normál és játék mód érhető el.

A CPU beállítható automatikus vagy maximális teljesítményű üzemmódra, amely biztosítja, hogy a processzormagok folyamatosan maximális órajelen fussanak. A ventilátor vezérlése is állítható, de mivel az eszköz terhelés alatt sem hajlamos túlmelegedni, célszerű automata vagy kikapcsolt állapotban hagyni. A legerősebb hűtési fokozatok különösen zajosak lehetnek – a legmagasabb szint már kifejezetten zavaróan hangos, összehasonlítva akár egy erősebb hardverű készülékkel is, sőt az akkumulátort is gyorsabban meríti.

ANBERNIC RG556 kézi játékkonzol teszt 84

Forrás: Geekbuying – ANBERNIC RG556

Összehasonlítás más kézi játékkonzolokkal

  • Retroid Pocket 5: Ez a konzol egy Qualcomm Snapdragon 865 processzorral és 8 GB RAM-mal rendelkezik. A kijelzője 5,5 hüvelykes AMOLED, 1920×1080 pixeles felbontással. Az RG556-hoz képest a Retroid Pocket 5 erősebb processzorral és gyorsabb UFS 3.1 tárhellyel büszkélkedhet, azonban az RG556 ergonomikusabb kialakítással és jobb akkumulátor-élettartammal rendelkezik.
  • AYN Odin 2: Az Odin 2 egy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 processzorral és akár 16 GB RAM-mal érkezik. A kijelzője 6 hüvelykes IPS panel, 1920×1080 pixeles felbontással. Bár az Odin 2 erősebb hardverrel rendelkezik, az RG556 AMOLED kijelzője élénkebb színeket és jobb kontrasztot biztosít. Az Odin 2 nagyobb akkumulátorral (8000 mAh) és gyorsabb töltéssel erősít.

Benchmark tesztek összefoglalása

Geekbench 6

  • Single-Core: 857 pont
  • Multi-Core: 2433 pont
  • OpenCL GPU: 2274 pont
  • Vulkan GPU: 2267 pont
  • Egymagos pontszám: A készülék egymagos teljesítménye a középkategóriás eszközök szintjén helyezkedik el, meghaladva a T618 és a Helio G99 processzorok teljesítményét, de elmaradva a Snapdragon 855-től és a Dimensity 1100/1200-tól.
  • Többmagos pontszám: A többmagos teljesítmény hasonló tendenciát mutat, megfelelő teljesítményt nyújtva a legtöbb emulációs feladathoz és Android-játékhoz.

3DMark

  • Wildlife (1440p): 2014 pont (12,07 FPS)
  • Wildlife Extreme (4K): 563 pont (3,35 FPS)

Antutu 3D Lite (V10.3.3)

  • CPU: 173 568 pont
  • GPU: 96 424 pont
  • MEM: 113 440 pont
  • UX: 108 391 pont

Összességében az ANBERNIC RG556 benchmark eredményei azt mutatják, hogy a készülék jól teljesít a retró játékok és az emulációs feladatok terén, valamint képes futtatni a legtöbb Android-játékot is. Azonban a legújabb és legigényesebb címek esetében előfordulhatnak teljesítménybeli korlátok. Ár-érték arányban az RG556 versenyképes választás a középkategóriás kézi konzolok piacán.

hirdetés

Miben lehetne jobb az ANBERNIC RG556? – Gyengeségek és hiányosságok

Bár az ANBERNIC RG556 egy remek kézi konzol, de, mint minden eszköznek, ennek is vannak gyengeségei. Egyes problémák apróságok, mások viszont valódi kompromisszumokat jelentenek, amelyeket érdemes figyelembe venni vásárlás előtt. A felhasználói élményt kisebb-nagyobb hibák árnyékolhatják be, amelyek hol hardveres, hol szoftveres szinten jelentkeznek. A gombok megszokhatóak, de FPS-játékokhoz az analóg karok nem a legmegfelelőbbek. A kijelző nagy mérete előny, de a régi, CRT-re optimalizált játékok felskálázás nélkül elég pixelesek lehetnek. A szoftver is rejteget furcsaságokat, például a hangerő szabályozása nem mindig intuitív és míg az Android menübe gyorsan visszatérhetünk, a játékokhoz való visszalépés már nem ilyen gördülékeny.

1. A processzor nem elég erős a nehezebb PS2 és 3DS emulációhoz

Az Unisoc Tiger T820 egy korrekt középkategóriás chip, de a PS2 és a Nintendo 3DS emuláció határait feszegeti. Bár sok PS2 játék jól fut, az igazán látványos vagy technikailag komplexebb címek, mint a Gran Turismo 4, Metal Gear Solid 3, God of War 2 már küszködnek. Ezért, ha elsősorban PS2 emulációra keresel konzolt, jobban jársz egy erősebb Snapdragon vagy Dimensity chippel szerelt alternatívával.

2. Az akkumulátor élettartama lehetne hosszabb

Bár az 5500 mAh-s akkumulátor nem rossz és kb. 6-8 órás üzemidőt biztosít, de nagyobb igénybevétel mellett (pl. PS2, PSP, Dreamcast emuláció) akár 3-4 órára is lecsökkenhet. Ha egy hosszú utazásra vinnéd magaddal, könnyen előfordulhat, hogy még napközben töltened kell.

3. A gombok és joystickek minősége nem tökéletes

Bár az RG556 építési minősége általában rendben van, a gombok és a joystickek nem érik el a prémium minőséget.

  • A D-pad kiváló, de az A/B/X/Y gombok kicsit olcsó műanyag érzetűek és hosszabb használat után néha kicsit „kotyognak”.
  • Az analóg karok nem driftelnek (mint a Switch Joy-Con esetében), de kicsit lötyögősebbek, mint például egy Xbox vagy PlayStation kontroller joystickjei.
  • Az L2/R2 ravaszok analógok, ami nagy előny, de túl rövid az útjuk, ami autós játékoknál nem szerencsés.

4. Android optimalizáció és rendszerfrissítések hiánya

Az Android 13 operációs rendszer egy nagy előny, mert széles körű kompatibilitást biztosít, de az ANBERNIC szoftveres támogatása híresen gyenge. Gyakran nem adnak ki frissítéseket és az előre telepített Android rendszer nem mindig van jól optimalizálva.

5. A hangszórók hangereje és minősége közepes

Az RG556 sztereó hangszórókkal rendelkezik, ami jó hír, de a hangerő és a mély hangok hiánya miatt nem az igazi. Egy hangosabb környezetben könnyen elnyomja a háttérzaj.

Ezek a problémák nem teszik rossz konzollá az RG556-ot, de, ha az ANBERNIC a következő modellben ezeket a gyengeségeket kijavítaná, akkor egy igazán tökéletes retró konzolt kapnánk.

Összegzés

Az ANBERNIC RG556 egy remekül összerakott konzol, amely kiválóan alkalmas a klasszikus és korai 3D-s konzolok emulációjára. Az AMOLED kijelző nagyszerű, a konzol használata kényelmes és az építési minősége is masszív. Az analóg ravaszok és az erős hardver miatt a PlayStation 1, PSP és Dreamcast játékok remekül futnak rajta. A PS2 emuláció nem mindig tökéletes, de sok cím így is élvezhető. A kezdők számára az emulátorok beállítása némi kihívást jelenthet, de, aki alapszinten ismeri a fogalmakat, gond nélkül boldogul. Összességében nehéz komoly kritikát megfogalmazni az ANBERNIC RG556-tal szemben. Bár a D-pad lehetne jobb és a szoftveres finomhangolásra is maradt tér, az összeszerelés minősége, a kiváló kijelző, az előre telepített tartalmak, az egész jó üzemidő és a hatékony hűtés mind erősen a pozitív oldalt erősítik.

Az Anbernic RG556 konzol 256 GB-os verziója több ezer előre telepített játékkal az alábbi oldalon vásárolható meg fekete és átlátszó kék színben. A vásárláshoz pedig be tudod írni az NNNABNRG556HU kuponkódot, mellyel a gép végső ára 76 700 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint). lesz. A termék lengyel raktárból hamar megérkezik, ingyenes szállítással.

Pro

  • AMOLED kijelző – Élénk színek, mély feketék, kiváló kontraszt és jobb energiahatékonyság.
  • Kiváló emulációs teljesítmény (PS1, PSP, Dreamcast, DS, SNES, NES) – Ezek a platformok stabil 60 FPS-sel futnak.
  • Jó ergonómia és kényelmes fogás – Az Xbox-stílusú analóg karok és a formatervezés miatt hosszabb játékidő alatt is kényelmes.
  • Erős középkategóriás hardver – Az Unisoc Tiger T820 és a Mali G57 MP4 GPU elég erősek PSP és Dreamcast emulációhoz.
  • Android 13 operációs rendszer – Hozzáférés a Google Play Áruházhoz, széleskörű alkalmazás-támogatás.
  • Kiváló D-pad és jó minőségű gombok – Precíz irányítás verekedős és platform játékokhoz.
  • L2/R2 ravaszok analógok – Finom vezérlés autós és lövöldözős játékoknál.
  • MicroSD bővíthetőség (akár 2 TB-ig) – Nem kell aggódnod a tárhely miatt.
  • Előre telepített emulátorok – Kezdőknek is könnyen használható.

Kontra

  • A PS2 és 3DS emuláció nem mindig tökéletes – Erősebb címek (pl.: God of War 2, Xenoblade Chronicles 3D) laggolhatnak vagy instabil FPS-sel futnak.
  • Az analóg kar kissé lötyögős – Nem éri el az Xbox vagy PlayStation kontroller minőségét.
  • Az Android kezelőfelület nincs optimalizálva kézi konzolokra – Egyedi UI vagy gaming launcher hiánya miatt kicsit „telefonos” az élmény.
  • A több gombbal vezérelt DS/3DS játékok néha kényelmetlenek – Mivel egy kijelződ van, körülményes lehet az érintőképernyős elemek kezelése.

hirdetés