hirdetés

Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó teszt

Egy padló sem ússza meg szárazon!

teszt
Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó teszt 1

Forrás: RendeljKínait – Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó

Vman
írta: Vman
2026-07-30
olvasási idő 11 perc

Az Ultenic AC1 TriFlex egy száraz-nedves porszívó, ami egyetlen mozdulattal porszívózza és fel is mossa a padlót. A 180 fokban dönthető testének köszönhetően a bútorok alá is könnyedén becsusszan, a 3,5 kg-os tömegét pedig egy automatikus tolássegítő funkció teszi érzetre szinte súlytalanná. Ráadásul az 55 perces üzemidejének hála egyetlen feltöltéssel akár 250 nm-es padlófelület feltakarítására is képes – legalábbis a gyártó állításai szerint. Az Ultenic oldaláról most 64 200 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért beszerezheted a RendeljKinaitAC1TF  kuponkóddal, ingyenes szállítással.

TL;DR Összefoglaló – a legfontosabb tudnivalók 3 perc alatt Kevés az időd? Itt megtalálod a legfontosabb pontokat az Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívóról.
  • Mi ez?Az Ultenic AC1 TriFlex egy száraz-nedves porszívó, ami egyetlen mozdulattal porszívóz és fel is mos. A gyorsan forgó hengerkefe tiszta vizet visz a padlóra, átsúrolja a felületet, majd a szennyvizet azonnal külön tartályba szívja vissza, tehát a piszkos lé sosem keveredik a tisztával.
  • HasználatA 3,5 kilogrammos tömeg ellenére szinte magától gurul, mert a hengerkefe automatikusan húzza magát előre – neked gyakorlatilag csak kormányoznod kell. 180 fokban elfektethető, tehát bútor alá is becsúszik, a szívófej pedig oldalra 54 fokban fordul.
  • ÜzemidőSmart módban 45, maximumon 36 perc, ami 150-200 négyzetméter takarítására elég – a gyári 55 perc és 250 négyzetméter tehát optimista. Egy tartály víz körülbelül 45-50 négyzetméterre elég, a teljes töltés pedig 4 óra.
  • MódokHárom fokozat van: a Smart méri a szennyezettséget és ahhoz igazítja a vizet meg a szívóerőt, a Max maximális fordulaton dörzsöli az odaszáradt foltokat, a Water Absorption pedig elzárja a tisztavíz-adagolást és csak felszívja a kiömlött folyadékot.
  • KényelemHa függőlegesre állítod, a motor magától leáll, kikapcsolás után pedig még 3 másodpercig teljes erőn szív, hogy a csőben maradt cseppek is a tartályba kerüljenek. A hengerre a tesztidőszak alatt egyáltalán nem tekeredtek fel hajszálak, tehát az ollós nyesegetés elmarad.
  • KorlátokSzőnyegen nem használható, mert a folyamatos vízadagolás eláztatja. A henger csak az egyik oldalon ér ki a szegélylécig, így a fal mentén egy irányba takarít jól, a sarkokba pedig marad munka a felmosórongynak. A zaj is több a gyári 62 dB-nél: alapfokozaton 65, maximumon 72 decibelt mértünk.

A rendeljkínait szerint

  • megbízhatóság: 9
  • design és anyagminőség: 7
  • felszereltség, funkciók: 8
  • ergonómia: 8
  • ár/érték arány: 10

8.4

Népítélet

n/a

Ehhez a termékhez még nem érkezett olvasói értékelés.

Légy te az első

Sokan összekeverik a kettőt, pedig a feladatuk gyökeresen eltér egymástól. Egy vezeték nélküli állóporszívó – legyen szó akár a fent említett U18 PowerPróról, akár bármelyik konkurens termékről – kizárólag a száraz szennyeződések felszippantására találták ki. Ezzel szemben a száraz-nedves porszívók, mint a most górcső alá vett AC1 TriFlex is, kifejezetten úgy tervezték meg, hogy egyetlen mozdulattal feltakarítsák a port és a folyékony szennyeződéseket is. Ennek a kulcsa a hengerkefe, amely nagy fordulatszámon forogva egyszerre viszi fel a tiszta vizet a padlóra, súrolja vele a felületet, majd azonnal vissza is szívja a szennyezett vizet egy külön tartályba. Ez a folyamatos, automatikus forgás az, ami miatt ezek a gépek valódi felmosásra is képesek – nem csak feltörlik a nedvességet, hanem ténylegesen tisztítják is a padlót, ráadásul úgy, hogy a tiszta víz sosem keveredik a szennyvízzel. Éppen ezért, ha valaki csak port szeretne szippantani, elég egy hagyományos állóporszívó is, mint például az említett U18 PowerPro. Ha viszont a napi porszívózás mellett a felmosást is ki szeretné váltani, akkor egy száraz-nedves porszívó, mint az AC1 TriFlex, sokkal praktikusabb megoldást kínál.

Fontos azonban észben tartani, hogy a száraz-nedves porszívók kifejezetten keménypadlóra valók, szőnyegeken nem használhatók, mivel a folyamatos vízadagolás miatt eláztatják azokat.

Nézzük, milyen alkatrészeket és kiegészítőket rejt az Ultenic száraz-nedves porszívó csomagja. Először is magát az Ultenic száraz-nedves porszívót a hozzá tartozó szennyvíztartállyal, a vezérlő gombokkal ellátott markolatot, egy többfunkciós tisztítóeszközt, egy töltéshez szükséges tartót, a hozzá tartozó töltőt, egy kézikönyvet, egy 500 ml-es tisztítószert és két szivacsos szűrőt. Viszont ha valaki ragaszkodik a sok kiegészítőhöz és tartozékhoz, az megrendelheti az AC1 TriFlex-et három tisztítószeres vagy 2+2-es hengerfejes és HEPA-szűrős csomagtartalommal is.

Az előző mondatban előbukkan egy valótlan állítás,

mégpedig az, hogy az AC1 TriFlex szűrője HEPA, pedig valójában csak szimpla szivacsos szűrő – ahogy a képeken is látszik – viszont ez egyáltalán nem befolyásolja a TriFlex tisztítási képességeit. A száraz-nedves porszívókba épített HEPA-szűrő egyetlen feladata, hogy tisztábbá tegye a készülékből távozó levegőt.

Az összeszerelés nem tart tovább néhány másodpercnél. A markolatot rákattintjuk az AC1 TriFlex száraz-nedves porszívóra, a dokkolót bedugjuk a konnektorba, és már indulhat is a takarítás. Persze, csak abban az esetben, ha az AC1 TriFlex fel van töltve, viszont ha nincs, akkor várnunk kell, amíg a markolaton lévő háromosztatú LED állapotjelző fényei kigyúlnak. Ahhoz, hogy a teljesen lemerített akkumulátor csordultig megteljen, 4 óra töltés szükséges. Viszont, az idő eltelte után, Smart módban 45 percig, a maximális fokozatra kapcsolva pedig 36 percig is képes megállás nélkül a padlót suvickolni – ráadásul, előre figyelmeztet, hogy hamarosan lemerül.

Ennyi idő elegendő egy 150 nm-es padlófelület alapos vagy egy 200 nm-es aljzat kevésbé alapos takarításához. Bár ez az érték – csakúgy, mint az üzemidő – elmarad a gyártó által beharangozottól, de korántsem szégyellnivaló, megfelel a hasonló árkategóriába eső termékek által nyújtott átlagnak, és nem mellesleg a mindennapi használatra ekkora kapacitás elég. Hasonló a helyzet a tisztavíztartállyal is. Egyetlen tartály vízzel alapos takarítás mellett körülbelül 45-50 négyzetmétert lehet felmosni, utána muszáj utántölteni, és a szennyvíztartályt is kiüríteni.

Forrás: RendeljKínait – Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó

Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó teszt – Könnyebb használni, mint egy állóporszívót

Az első komolyabb benyomásom az volt, hogy ez a fajta száraz-nedves porszívó egészen másképp mozog, mint egy vezeték nélküli állóporszívó. Mindkét típusú porszívót egy markolatot fogva lehet mozgatni, ám az automatikus tolássegítés funkciónak hála az Ultenic AC1 TriFlex szinte magától gurul előre, nekem valójában csak kormányoznom kellett. A tolássegítésnek köszönhetően sokkal kevésbé megterhelő a takarítás, mint egy állóporszívóval, ahol minden mozdulatnál mi toljuk-húzzuk a porszívó teljes tömegét. Mondjuk nem is lenne könnyű feladat egy félórás takarítás az AC1 TriFlex száraz-nedves porszívóval, ha minden rásegítés nélkül kellene mozgatnunk. Ugyanis a tömege eléri a 3,5 kg-ot úgy, hogy teljesen üres a 800 ml-es tisztavíztartály és az 500 ml-es szennyvíztartály is.

Az Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó 180 fokban hajlítható, tehát teljesen vízszintesen elfektethető, így könnyedén betolható a bútorok alá. Arra viszont érdemes odafigyelni, hogy a 9 cm-es magassága miatt alacsonyabb bútorok alatt beszorulhat. Ilyenkor az AC1 TriFlex a saját védelmében pirosan villogva azonnal leállítja a működést. Ennek ellenére a bútorok alatti takarításra még mindig sokkal szívesebben ajánlom, mint egy átlagos állóporszívót. Utóbbiaknál ugyanis ritka a tolássegítés és hiányzik a felmosás is, e két funkció nélkül pedig a takarítás lényegesen több erőkifejtést igényel, miközben az eredmény sem lesz annyira hatékony, mint az AC1 TriFlex száraz-nedves porszívóval.

A manőverezhetőség ráadásul nem merül ki a dönthetőségben, a szívófej oldalirányba 54 fokban fordítható el, így a bútorlábak és sarkok kerülgetése is kifejezetten gördülékeny. A mindennapi használatot pedig több apró, de nagyon okos megoldás teszi kényelmessé. Ha takarítás közben megszólal a telefon, vagy csak félre kell pakolni valamit az útból, elég a gépet 90 fokba, azaz teljesen függőlegesre állítani, ilyenkor a motor automatikusan leáll, így nem kell a kikapcsológomb után kapkodni. Amikor pedig végeztünk és kikapcsoljuk a gépet, a rendszer még 3 másodpercig maximális fordulatszámon szív tovább. Ez az apró figyelmesség gondoskodik róla, hogy a csőben lévő utolsó cseppek és szennyeződések is biztosan a szennyvíztartályban kössenek ki, ahelyett, hogy a padlóra hullanának vissza.

hirdetés

Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó teszt – Jó-jó, de hogyan takarít?

A sok szám és a marketinges csúsztatás után jöjjön a lényeg, hiszen semmi értelme egy gyors, könnyen tologatható gépnek, ha a végeredmény egy koszos padló. Szerencsére itt nincs miért aggódni, az Ultenic AC1 TriFlex valóban jól takarít, és érdemes is vele rendszeresen felmosni és feltakarítani.

A hatékonyságát többek között a három különféle üzemmódjának köszönheti,

amik között a fogantyún lévő gombbal lehet váltani. Ezek a módok a Smart, a Max és a Water Absorption. Alapértelmezetten a Smart módban indul el az AC1 TriFlex, ilyenkor a száraz-nedves porszívó szenzorai mérik a szennyezettséget, és ehhez mérten adagolja a vizet és állítja be a szívóerőt. Ha igazán makacs, odaszáradt foltokkal találja szembe magát, akkor érdemes átkapcsolni Max módba, amikor a legmagasabb fordulatszámon és maximális vízadagolással dörzsöli át a padlót. A harmadik lehetőség a vízfelszívás, vagyis a Water Absorption mód, ebben a fokozatban a tisztavíztartályt teljesen elzárja, és csak a forgással és a szívással tünteti el a padlóra került nedves szennyeződést.

Ami a használat után meglepett, hogy szinte semmilyen szennyeződés nem tekeredett fel a felmosóhengerre, emiatt a tesztidőszak alatt a mellékelt tisztítóeszközt egyszer sem kellett elővennem. A henger a többkörös használat után is makulátlanul tiszta maradt, ami azoknak, akiknek hosszú hajuk vagy kisállatuk van, egyáltalán nem elhanyagolható szempont – ők pontosan tudják, mekkora áldás ez egy ilyen szerkezetnél. Hiszen a legtöbb hasonló kategóriájú száraz-nedves porszívónál rendszeresen elő kell venni az ollót vagy a mellékelt tisztítóeszközt és le kell nyesegetni a feltekeredett hajakat a nedves hengerről, ami amellett, hogy sziszifuszi munka, még csak nem is túl gusztusos. Továbbá, az AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó más részeinek letakarítása is könnyen ment, a szennyvíztartály egyszerűen mosható és minden része könnyen kitakarítható.

Forrás: RendeljKínait – Ultenic AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó

Viszont az említett problémánál komolyabb gond a felmosóhenger elhelyezkedése!

Az AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó hengerkeféjének kialakítása miatt csal az egyik oldalon ér ki a szegélylécig, így a fal menti takarítás igazán csak az egyik irányba lesz hatékony. A másik oldalon könnyen ott maradhat a kosz a szegélyek mentén – ahogy a fenti képen is látszik. Ehhez társul, hogy a gép csak megdöntve működik, felállítva automatikusan leáll, így a sarkokba csak szemből lehet bevinni a fejet, ami nem ér be a sarok mélyére – ezt a mindennapi takarítás során folyamatosan érezni fogja az ember, főleg olyan bútoroknál, ahol minden centiméter számít, ott bizony marad némi munka a hagyományos felmosórongynak is. Végül pedig a zajszint is elmarad a gyártó ígéretétől. A hivatalos 62 decibellel szemben, maximális sebességen 72, alapfokozaton pedig 65 decibel zajkibocsátást mértem – ez korántsem katasztrofális, de messze nem olyan halk, mint amilyennek a leírás alapján gondolnánk, úgyhogy késő esti takarításhoz inkább az alapfokozatot ajánlom.

Összegzés

Az Ultenic AC1 TriFlex a hibái ellenére is egy jól teljesítő száraz-nedves porszívó, amit érdemes használni a mindennapok során. A hengerkefére többkörös használat után sem tekerednek fel hajszálak és szálas anyagok és a folyamatos tiszta víz adagolásnak köszönhetően pedig viszonylag tiszta is marad. Így a takarítás nemcsak hatékony, hanem viszonylag kényelmes is. A 3,5 kg-os tömege ellenére az AC1 TriFlex száraz-nedves porszívó szinte magától halad előre, ezt a könnyedséget annak köszönheti, hogy a hengerkefe folyamatosan húzza előre a takarítógépet.

Az üzemidő és a lefedhető terület tekintetében a valóság elmarad a marketing ígéreteitől – 55 perc és 250 négyzetméter helyett inkább 36-45 perccel és 150-200 négyzetméterrel érdemes számolni –, ez azonban egy lakás alapos feltakarításához még így is bőven elegendő. Ezek az apróságok nem írják felül azt az összképet, hogy az AC1 TriFlex a napi takarítás egyik legkényelmesebb eszköze lehet. Ha felkeltette az érdeklődésedet, az Ultenic oldaláról most 64 200 FtAz árak a webshopok átváltási rátái miatt eltérőek lehetnek különböző pénznemek esetén (pl. ha Ft-ra állítjátok a webshopot, az árak rendszerint magasabbak, mint USD-re állítva). A cikkben feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és minden esetben a webshop felületén USD-ben (vagy EUR-ban, ha nincs USD lehetőség) kijelzett ár forintosított megfelelői (a cikk írásakor érvényes bankközi árfolyam szerint).-ért beszerezheted a RendeljKinaitAC1TF  kuponkóddal, ingyenes szállítással.

Pro

  • Egyidejű porszívózás és felmosás
  • Automatikus tolássegítés
  • 180°-os dönthetőség
  • Intelligens kikapcsolás és visszaszívás

Kontra

  • Szőnyegre nem alkalmas
  • Nehézkes szegély menti takarítás
  • Relatíve hosszú töltési idő

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a különbség az Ultenic AC1 TriFlex és egy hagyományos állóporszívó között?

Egy vezeték nélküli állóporszívó kizárólag a száraz szennyeződéseket szippantja fel, tehát a felmosás utána még mindig rád vár. Ez a gép viszont egyetlen menetben porszívóz és mos is, mert a hengerkefe felviszi a tiszta vizet, átsúrolja vele a padlót, majd rögtön vissza is szívja a szennyvizet. Ha tehát csak port szeretnél összeszedni, elég egy sima állóporszívó, de ha a felmosást is kiváltanád, akkor ez a praktikusabb megoldás.

Használhatod az Ultenic AC1 TriFlex mosóporszívót szőnyegen?

Nem, ez a készülék kifejezetten keménypadlóra készült, például laminált padlóra, csempére, parkettára vagy PVC-re. A folyamatos vízadagolás miatt a szőnyeget és a padlószőnyeget eláztatná, ami sem a textilnek, sem a gépnek nem tesz jót. Ha nálad sok a szőnyeg, akkor mellé továbbra is szükséged lesz egy hagyományos porszívóra.

Fel kell takarítanod a nagyobb szemetet az Ultenic AC1 TriFlex használata előtt?

Az apróbb morzsákkal, porral és a nedves foltokkal a takarítógép magától elbánik, tehát külön előporszívózásra nincs szükséged. A nagyobb, kemény darabokat viszont érdemes felszedni, mert ezek beszorulhatnak a hengerkefe alá. Kiömlött folyadéknál pedig kifejezetten hasznos a Water Absorption mód, mert ilyenkor a gép nem adagol további vizet, csak felszívja, ami a padlón van.

Feltekerednek a hajszálak az Ultenic AC1 TriFlex hengerkeféjére?

A tesztidőszak alatt gyakorlatilag semmi nem tekeredett fel rá, így a mellékelt tisztítóeszközt egyszer sem kellett elővennünk. Ez azért kiemelkedő eredmény, mert a hasonló kategóriájú felmosó porszívóknál rendszeres a hajszálak ollóval való lenyesegetése, ami se nem kellemes, se nem gyors művelet. Hosszú hajú lakótársakkal vagy kutyával, macskával élve ez az egyik legerősebb érve a gépnek.

Mennyire hangos az Ultenic AC1 TriFlex takarítás közben?

A gyártó 62 decibelt ígér, de a mérésünk alapján ennél zajosabb: alapfokozaton 65, maximális sebességen 72 decibel körül szól. Ez nem katasztrofális, nagyjából egy átlagos porszívó szintje, de a leírás alapján halkabbra számítanál. Késő esti takarításnál ezért érdemes az alacsonyabb fokozatot választanod, hogy ne verd fel az egész házat.

Elfér az Ultenic AC1 TriFlex a bútorok alatt?

A készülék 180 fokban dönthető, tehát teljesen vízszintesre fektetve becsúszik az ágy, a kanapé vagy a szekrény alá. Egy dologra viszont figyelj: a gép 9 centiméter magas, tehát az ennél alacsonyabb rések alatt beszorulhat. Ilyenkor a saját védelmében pirosan villogva azonnal leáll, tehát kárt nem tesz magában.

Milyen tisztítószert tehetsz az Ultenic AC1 TriFlex tartályába?

A csomagban jár egy 500 ml-es tisztítószer, és a gépet nagyobb tisztítószer-készlettel is megrendelheted, ha eleve hosszabb távra terveznél. Fontos, hogy kifejezetten padlótisztító gépekhez való, alacsony habzású szert használj, mert az erősen habzó háztartási mosószer eltömítheti a rendszert. Ha elfogy, a tiszta víz önmagában is jól működik, csak a zsíros foltoknál lesz gyengébb az eredmény.

Hogyan tisztítsd az Ultenic AC1 TriFlex tartályait és szűrőit?

A szennyvíztartályt minden takarítás után érdemes kiüríteni és elmosni, mert a benne álló piszkos víz gyorsan bűzös lesz. A tartály minden része könnyen szétszedhető és mosható, a csomagban pedig kapsz két tartalék szivacsos szűrőt is, tehát mindig lehet egy száradóban. Egyébként a gyártó HEPA-szűrőként hirdeti, de valójában sima szivacsos szűrőről van szó, ez a tisztítási teljesítményt nem befolyásolja, csak a kifújt levegő minőségét.

hirdetés